İş

Eskişehir’de Sahte Deri Satıcılarına Karşı Uyarı

Eskişehir’de 50 yıldır dericilikle uğraşan İsmail Çakmak, işletmelerinin durgunluk döneminde olduğunu belirterek, vatandaşları suni deri yapanlara karşı uyardı.

Eskişehir’de yaşayan 75 yaşındaki İsmail Çakmak, 50 yıldır her türlü deri tamir işini yapıyor. Periyodik olarak deri onarımı yapan Çakmak, vatandaşların getirdiği yıpranmış deri işlerini yeniliyor. Yelek, pantolon ve ceket, fermuar tamiri, boya ve beden küçültme gibi işlerin ölçekte olduğu meslekte bir süredir duraklama yaşandığını belirten Çakmak, işletmelerinin bir ay içinde açılmasını beklediklerini söyledi.

“Sahte deri mesleğimize zarar veriyor”

Deri tamir ustası Çakmak, çarşıda merdiven altında yapılan sahte deri satıcılarına karşı vatandaşları uyardı. Geçersiz deri yapanların asıl meslekle uğraşanların işlerine engel olduğuna dikkat çeken Çakmak, onarımları her zaman gerçek deri ile yaptıklarını belirtti. Deri piyasasının sakin olduğunu belirten Çakmak, yoğunluğun yaşandığı eylül ayı itibarıyla işlerinin yeniden hızlanacağını belirterek, “Dönemlik çalışıyoruz. Yazın işimiz yok. Genel olarak çalışmalarımız sürüyor. Eylül-Ekim aylarında başlıyor. Her türlü derinin boyama, fermuar tamiri, gövde sıkma ve büyütme işlemlerini yapıyoruz. Şu anda deri piyasası durgunluk döneminde. Şimdi hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bir ay sonra çalışmalarımız başlayacak. hızlandırın. Suni deride geçersiz deri yapıyorlar. Vatandaşlarımız bunlara dikkat etmesin. Geçersiz deri işçiliği mesleğimize zarar verir. Dükkana geçersiz deri koymuyoruz, işimizi gerçek deri ile yapıyoruz. Günde en fazla 5″ 6 iş yapıyoruz. Ancak şu anda çok fazla yoğunluk yok. Aldığımız işi ertesi gün teslim ediyoruz. Vatandaş ikinci ve üçüncü el deri işlerine aldanıyor. Bilinen esnaf işini yapsın” dedi. – ESKİŞEHİR

haber-uluborlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu