Yaşam

İddialı Komedi Filmi Bay Hükümet 6 Ekim’de vizyona giriyor

Yapımcılığını Oktay Türkan’ın yaptığı, yönetmenliğini ve senaryosunu Fatih Yıldırım’ın üstlendiği ‘Hükümet Bey’ filmi 6 Ekim’de sinemaseverlerle buluşacak.

Hükümet Bey, her sokak ve köşesi tarihin izlerini taşıyan Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde vuruldu. Şanlıurfa’nın tüm renklerini bünyesinde barındıran sinema, beyazperdede sinemaseverlerle buluşuyor.

Hükümet Beyefendisi filminin afişi görücüye çıktı. 6 Ekim’de vizyona girecek filmin posteri beğenildi.

Devlet Beyefendisi sinemasında Erkan Bektaş, Dilek Yanardağ, Ayhan Taş, Metin Keçeci, Cüneyt İtina, Tuğçe Kartal, Oğuz Yağcı, Zekeriya Karakaş, Elif Nil, Cem Sultan Karabulut, İzzet Çivril, Ferda Gülsüm Kaynar, Hülya Aydın, Nilgün zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Atılgan, Hande Gürak Yılmaz, Selahattin Taşdöğen, Yavuz Çetin, Ferdi Akarnur ve Bülent Ergün gibi birçok başarılı oyuncu rol alıyor.

 

Filmin Konusu

Yönetmen Mehmet uzun zamandır hayalini kurduğu filmi çekmek için harekete geçer. Kısıtlı bütçe ve gruba rağmen senaryosunu da yazdığı “Cin Başka Peri Başka” filminin çekimlerine başlamak için Urfa Halfeti’ye gider. Bölgede yaşayan ve 3 eşi olan Hukut Bey, çekimlere gelen oyuncu Fadile’ye platonik olarak aşıktır. Hükmet, beklenmedik bir şekilde film çekimi için köyüne gelen Fadile ile tanışır ve ona aşkını ilan eder. Dördüncü eşi olmaya hazırlanan Hükmet, bu süreçte kendisini beklenmedik durumların içinde bulur.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu