Haber

İncirlik Hava Üssü’ndeki protesto girişimi polis müdahalesiyle engellendi

ABD ve İsrail’i protesto etmek amacıyla ADANA’da İncirlik Hava Üssü’ne girmeye çalışan gruba polis ekipleri biber gazı ve TOMA’larla müdahale etti.

İnsan Hakları ve Özgürlükleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları nedeniyle ABD Hava Kuvvetleri’nin Adana’daki 39’uncu Kanat Komutanlığı ile Türk Hava Kuvvetleri’nin 10’uncu Tanker Üs Komutanlığının bulunduğu İncirlik. Üssü önünde protesto düzenlemeye karar verdi. 3 Kasım’da araçlarıyla İstanbul’dan yola çıkan konvoy, bu sabah Adana’ya girdi. İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım’ın davetiyle ana konvoya Türkiye’nin dört bir yanından insanlar katıldı. Polis ekipleri üssün çevresindeki cadde ve sokakları kapatarak güvenlik önlemi aldı. Grubun Sezai Karakoç Bulvarı üzerinde belirlenen alanda miting yapmasına izin verildi.

Saat 14.00 sıralarında konvoy üsse yaklaşırken grubun bir kısmı tarlalardan üsse girmeye çalıştı. Atlı polis ve çevik kuvvet ekipleri, kümeyi dağıtmak için biber gazı ve TOMA’larla müdahale etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu