Haber

Battalgazi ilçesinde 3 bin 600 konteyner kuruluyor

Yüzyılın felaketi sonrası büyük yıkımın yaşandığı Malatya’da depremzedelerin barınması için kesintili sığınak üretimi hızla devam ediyor. Battalgazi ilçesinde 11 farklı noktada kurulacak konteyner kentlerden Battalgazi Belediyesi altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Önder Osman Güder, “Battalgazi bölgesine ilk etapta yaklaşık 3 bin 600 konteyner kurulacak. Hedefimiz kurulumdan sonra yaklaşık 20 gün içinde vatandaşlarımızı konteynere ulaştırmak.”

Yüzyılın Afeti olarak anılan Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından deprem bölgesi olan Malatya’nın Battalgazi ilçesinde belediye, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak ve hayatın normal akışına dönmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, depremin olduğu ilk andan itibaren belediye olarak tüm çalışanlarının ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olduğunu belirterek, “Depremin olduğu ilk andan itibaren belediye olarak belediye olarak seferber oluyoruz. İş makinalarımız ve yaklaşık bin 200 personelimizle afetten etkilenen vatandaşlarımızın üzerindeki yükü kaldırıyoruz. Yemek, temizlik, ulaşım. Barınma noktasında da devletimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Deprem sonrası konteyner kurulacak yerlerin alt yapı çalışmalarına hız verdiklerini anlatan Güder, “Malatya’da 35 bine yakın çadır dağıtıldı. Kısa sürede vatandaşlarımızı konteynerlerle buluşturmak zorunda kaldık. Belediye olarak, hızlı ve hızlı bir şekilde konteynerin kurulacağı yerlerin altyapısını yapmak zorunda kaldık.İlk etapta 450 konteyner daha sonra 600 konteyner yerleştirebileceğimiz alanda çalışmalar yapılıyor.İş makinalarımız sadece burada çalışmıyor. , ancak şu anda 7 noktada. Battalgazi bölgesinde Teknokent yakınları da dahil olmak üzere yaklaşık 3 bin 600 konteyner kurulacak. İlk etapta hedefimiz yaklaşık 20 gün içinde vatandaşlarımızı konteynere ulaştırmak. konumu kış mevsimine uygun değil burada yine altyapı yapılıyor.Su,kanalizasyon,trafolar çekilip elektrik sistemi sağlanacak.Burası uzun sürer. ancak kısa sürede konteyner ile vatandaşlarımızı buluşturma noktasında 7-24 dönüşümlü çalışacağız. Çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Vatandaşların mağdur olmadığını, konteyner sahalarının kurulumunun kısa sürede tamamlanması için diğer belediyelerle istişare halinde olduklarını dile getiren Güder, “Vatandaşlarımızın başı sağolsun devlet, hükümet ve yerel yönetim olarak bizlerin başı sağolsun. , kısa sürede bu yükü taşıyacak.Amacımız vatandaşlarımızın rahat etmesi, gruplarımız 7/ Sıralı çalışarak diğer belediyelerle sürekli istişare halindeyiz, bakanlarımızla da her zaman istişare halindeyiz. 4 il ve 28 ilçe belediyesi ihtiyaç duyduğumuz noktalarda bize destek veriyor, kendilerine teşekkür ediyoruz. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu